איך בוחרים נכון? שיטת המצפן הפנימי


בחירה ואושר

אנו חיים היום בעידן שהכל אפשרי וזכות הבחירה פתוחה לפנינו בענינים גורליים ובענייני היומיום – במה נעסוק? עם מי נתחתן? מי יהיו חבירינו והיכן נגור? כיצד לחנך את ילדינו? אבל…איך אני יודעת מהי הבחירה הנכונה עבורי? גם אם אתייעץ עם אנשים שאני סומכת עלייהם או בעל מקצוע, לכל אחד תהיה עמדה קצת שונה. אז על פי מה בוחרים?הרבה יאמרו שזו תחושת בטן של מה נכון עבורי. שלי ולא משהו אחר! זו אותה אינטואיציה שנובעת מהחיבור שלי לעצמי. אותו חיבור לעצמי הוא בעצם חיבור למקום ולתפקיד שלי בעולם. ולשם כך כל אחד מאיתנו נולד כ עם מצפן פנימי ייחודי לו, מצפן הנשמה. אותו מצפן מאשר לי אם הכיוון שבחרתי או ההחלטה שלקחתי ונכון לי ועולה בקנה אחד עם התפקיד שלי בעולם על ידי אותה תחושת בטן. אם נקשיב לו, המצפן הוא המאשר. וכשהוא מאשר את הדרך שלי אז אני מאושרת! אני מרגישה שלמה עם עצמי  וזוהי המשמעות של להיות מאושר באמת! תחושה שבאה מבפנים של שלמות עם הדרך למרות שיש קשיים ואתגרים ואמונה בצדקת דרכי גם אם היא קשה.

זו תחושה המקנה שלווה פנימית ובטחון ומונעת הכנסות לסטרס בכל פעם שהמציאות אינה מתאימה לציפיות ולרצונות שלי, כמו שקורה בדרך כלל. למה דברים לא מסתדרים כמו שאני רוצה? (לסמן כלינק לכתבה הבאה)

תחושה של אושר הנובע מאישור המצפן הפנימי באה עם עבודה קשה, והיא עמוקה ומתמשכת, בניגוד לתחושת אושר הנובע מעונג, מסיפוק הנאות גופניות של הנפש, המספקות אושר מייד אך חולף.

 

כדי לדעת מי מדבר בתוכי – האם זה המצפן הפנימי  או הנפש – עלינו לבחון אם הדבר שיש לי דחף או רצון לעשותו בא לבנות או לקדם אותי בעתיד או רק בא לספק צורך מיידי אנוכי מקומי. האם אני תורם דרכו לחברה או תורם לעצמי ולכבודי?

 

אפשר ללמוד מזה שאין לנו אפשרות לשפוט אדם אחר מכיוון שלא רק שאינינו מכירים את ההסטוריה הפרטית שלו והרקע שהביא אותו להתנהג כפי שמתנהג, לא את הדרך שעבר ועליו עוד לעבור ולא את הפקיד שלו בעולם. ולכן אמרו תמיד שאין להתעצב בגלל שאינינו יכולים לשנות או להשפיע על האחר.נוכל לעזור לסובבים אותנו להרגע ולהקשיב לעצמם. כי אם נשכיל להקשיב למצפן הפנימי שלנו, התשובה נמצאת בתוכנו!

לקביעת טיפול גוף נפש בסטודיו של אלונה בקדימה ניתן להתקשר או לשלוח הודעת וואטסאפ – 054-5766154