כאבי גב ושרירים, חוסר תאבון


מאת אלונה שפרלינג, רופאה סינית ומטפלת הוליסטית גוף נפש במגוון תחומים.

לקביעת פגישת אבחון וטיפול  054-5766154

סיפור מקרה של כאבי גב וכיווצי שרירים, בחילות, חוסר תיאבון, חוסר תפקוד, עם רקע דיכאון וחרדה, סמים, כדורים פסיכיאטרים על רקע אשמה על מוות של הורה בגיל ההתבגרות ויחסים קשים עם ההורה. 

א’ הגיע אלי כדי לשחרר שרירים תפוסים דרך תרגול יוגה. בשיחה שניהלנו בטלפון, הבנתי שמצבו קשה ואינו מאפשר הצטרפות לקבוצת תרגול באופן מידי. בחור מקסים, מוכשר ואמן, רגיש, עמוק ועם המון רכות ורצון לנתינה, לא מסוגל לעבוד, גר עם האם, וביחסים קשים עם האח, הפסיק ללמוד וללא זוגיות, מסתגר בבית ומתרחק מחברים. רזה מאוד, לא מסוגל לאכול, כיווצים משתקים בגב וכאב במגע. לקח כדורים פסיכיאטרים שנים, ורצה להיגמל, ובנוסף מכור למריחואנה, פסיכולוגית.

הרקע מורכב ביותר: א’ סבל מאשמה על היחסים הקשים עם האב ונסיבות פטירתו הפתאומית. אשמה זו סגרה את יכולת התקשור שלו עם העולם דרך הקיבה, בריחה מהתמודדות בעזרת סמים ותרופות והסתגרות. הוא אימץ, עקב הטראומה, דפוס של חסימת מעטפת השכבה החיצונית של הגוף, לפי הרפואה הסינית, האחרית על הגנה מהחוץ. בשיחות, הבנו את המצב, שחררנו אותה ואת השרירים בדיקור סיני, טווינא ועיסוי. בדרך זו שחררנו גם את החסימה בקיבה. בעזרת נשימה ודמיון מודרך, שחררנו את האחריות והאשמה מהגוף ואת הדפוס ההישרדותי שאימץ. ראינו חיה הדומה ללטאה, המסמלת את המצב ההישרדותי המתגונן ומסתגר ומפוחד שבו הוא נימצא. שוחחנו איתה, הרגענו אותה ונתנו לה תחושת ביטחון כדי לשחרר את א’ בעצמו. המתח והחסימות יצאו בהדרגה בבכי, צעקה, ורעד לא רצוני בגוף.

במשך עבודה אינטנסיבית עמוקה של כמה חודשים, הצלחנו לשחרר את הבחילות ולשפר תאבון, לעלות במשקל, שחררנו שרירים שחזרו והתכווצו עד שנרגעו, הצלחנו להוריד מינונים של סמים ותרופות. עודדתי אותו לצאת לעבוד, לעבור לגור לבד, לצאת עם חברים ולחפש זוגיות בריאה.  א’ חווה שינוי משמעותי חיובי בחייו  אני מעריכה ומודה על ההזדמנות להיות לעזר בדרך.