טינטון וירידה בשמיעה


מאת אלונה שפרלינג, רופאה סינית ומטפלת הוליסטית גוף נפש במגוון תחומים.

לקביעת פגישת אבחון וטיפול  054-5766154

הסיפור הבא הינו סיפור מקרה אמיתי של מטופלת שהגיעה אלי עם חרדה, ירידה בשמיעה וטינטון כתוצאה מטראומה על רקע הפניית אם בהריון לביצוע הפלה:

ג’ הגיעה אלי לטיפול בעקבות רעש מתמשך צורם באוזניים כמה שנים, הידוע בשם טינטון (TINTUN). ולאחרונה גם מירידה בשמיעה. לרופאים לא הייתה תשובה או תקווה. במפגש, סיפרה לי ג’ שהיא נוטלת כ 19 שנים כדורי נגד חרדה.

 בבדיקת דופק שערכתי, נראה שהדופק שלה מכווץ ומתוח וחסום, בעיקר במרידיאן, ערוץ האנרגיה, של הכליות. ג’ סיפרה שהחרדה החלה כשהייתה בהריון לפני 19 שנה והרופאים העריכו שיש מום לתינוק ועלייה לבצע הפלה. אין צורך לתאר את סערת הרגשות שעברה, עד שלבסוף החליטה לא לבצע את ההפלה והילד נולד בריא. מאז, הפכה ג’ לאדם שמפוחד מכל בעיית בריאות. ולכן נטלה כדורים נגד חרדה. מה שקרה, וקורה במקרים של פחד עז, שערוץ הכליות נחסם ואינו מתקשר עם הלב, ולא מזין את שאר הגוף באנרגיה. כל איבר אחראי על רגש מסויים ורגש לא מאוזן אקוטי או מתמשך עלול לערער את תפקוד האיבר, והערוץ האנרגטי שלו בגוף, על רקמותיו ושריריו.  הכליות מכילות את רגש הפחד, שמוביל לרגש חרדה, כשאינן מתקשרות עם הלב. על כן סבלה ג’ מחרדות לאחר הטראומה שחוותה בהריון שלה. הכליות מתבטאות באוזניים, וזה מסביר הירידה בשמיעה והטינטון: החרפה של התסמינים מאחר שבעיית החסימה האנרגטית בכליות לא טופלה מהשורש, ואירועי דאגה בריאותית נוספים הטרידו אותה ועוררו את הטראומה בתת מודע: לאחר כ 15 שנים, היה חשש לבריאות הבן, ולאחר תקופה מורטת עצבים וניתוח שעבר בהצלחה, החלה בעיית הטינטון באוזניים. 9 חודשים לפני שנפגשנו, ג’ התבשרה שיש לה גוש בשד, והחששות הרבים הביאו לירידה בשמיעה באוזניים.

לאחר זיהו של הבעייה, פתחתי את ערוץ הכליות בדיקור וחיברתי אותו לתקשורת טובה על הלב ושאר הגוף , ריפאנו את החוויה באמצעות דמיון מודרך והילינג, ושינינו את הזיכרון על ידי הכנסת ההבנה לתודת העבר שלה, שהכל הסתדר לבסוף והנה נולד ילד בריא. רקחתי לה פרחי באך לשחרור הטראומה. הטיפול נמשך כ 5 מפגשים, עד ש ג’ דיווחה שהיא מרגישה טוב, השמיעה השתפרה, הטינטון נפסק, והרגישה שמחה וחופשיה יותר.

יש מקרים בהם חווית העבר אינה ניתנת לפיוס בקלות, אך כשחוזרים אליה במודעות עכשווית ובטיפול והתבוננות מבחוץ, ניתן עדיין לשחרר את המתח הכאב והכעס, ולשחרר את הגוף והנפש.